Aktualności

November 24, 2021

Czy można manipulować ruletką online RNG?

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

W ruletkę online można grać na dwa sposoby. Możesz grać na fizycznym kole w studiu lub w prawdziwym kasynie naziemnym, nawet w zaciszu swojego domu. Ta metoda to opcja z żywym krupierem.

Czy można manipulować ruletką online RNG?

W obu scenariuszach używana jest kamera internetowa lub grupa kamer internetowych, a stawiasz zakłady online na symulowanym stole. W ruletkę online można również grać w wirtualną grę (często znajdującą się w sekcji gier stołowych w kasynie) zasilaną przez generator liczb losowych (RNG).

Jeśli kiedykolwiek byłeś w prawdziwym kasynie, wiesz, że główne piętro jest zwykle zajęte przez graczy w blackjacka, ruletkę i bakarata. Automaty do gry i automaty do gry w ruletkę zazwyczaj znajdują się po bokach podłogi kasyna.

Wirtualna ruletka w Internecie jest bardzo podobna do gry na jednym z tych urządzeń. W gruncie rzeczy są to symulacje zachowania prawdziwego koła ruletki, które grają jak gra wideo.

Generator liczb losowych

W kasynach stacjonarnych czynniki zewnętrzne wpływają na wynik spinów na stole do ruletki. Należą do nich siła fizyczna, jaką gracz używa podczas podrzucania piłki, opór i tarcie.

W przypadku kasyn online uczciwość jest określana przez generatory liczb losowych. Zamiast siły fizycznej, oprogramowanie zaczyna od wartości początkowej jako punktu odniesienia. Następnie buduje długie ciągi liczb losowych w wyniku skomplikowanych obliczeń matematycznych. Każda długa sekwencja staje się wartością zalążkową, kolejną liczbą początkową, która generuje inne sekwencje liczb.

Jednym z faktów dotyczących RNG jest to, że oprogramowanie nigdy nie przestaje generować liczb, nawet jeśli nikt nie gra. Tak więc, jeśli gracz zdecyduje się załadować grę w ruletkę online, wynik będzie zależał od sekwencji generowanej przez oprogramowanie w momencie wprowadzania danych.

Czy potrafisz manipulować generatorami liczb losowych?

Przy prawidłowym obliczeniu i prawidłowej wartości początkowej liczby zalążkowej możliwe jest manipulowanie grą w ruletkę online. Na szczęście wartości te są w posiadaniu twórców gier, którzy trzymają je w tajemnicy.

Kilku twórców gier, takich jak Microgaming i Playtech, ponosi odpowiedzialność za swoje systemy i gry. Dlatego audytują i weryfikują swoje generatory liczb losowych i procent zwrotu za pośrednictwem renomowanych agencji testujących, takich jak eCOGRA i testowanie systemów technicznych.

Ta usługa wykorzystuje kilka sposobów, aby upewnić się, że RNG nie jest sfałszowany, aby faworyzować jakikolwiek numer karty lub symbol na bębnach. Gdy te organy zewnętrzne zakończą swoją ocenę, dostarczają kasynom online certyfikat weryfikacji jako dowód, że gry są uczciwe. Mówiąc prościej, oznacza to, że wszyscy gracze mają równe szanse na wygraną lub przegraną.

Wniosek

Żaden program online nie jest doskonały i dlatego mogą wystąpić przypadki manipulacji grami w kasynie online. Dlatego przed rozpoczęciem gry w ruletkę online upewnij się, że gry mają licencje od organizacji testujących, takich jak eCOGRA. Daje to pewność, że wyniki gry są uczciwe i wolne od oszustw.

undefined is not available in your country. Please try:
Odkryj najlepsze kasyna naziemne dla entuzjastów ruletki
2024-05-23

Odkryj najlepsze kasyna naziemne dla entuzjastów ruletki

Aktualności