Aktualności

November 17, 2021

Jakie warianty ruletki są dostępne w kasynach online

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Granie w ruletkę online daje możliwość korzystania z kilku wariantów gry. Zasadniczo istnieją trzy główne typy ruletki - ruletka europejska, amerykańska i francuska. Jednak lata przyniosły kilka zmian, a teraz kasyna online oferują inne imponujące odmiany ruletki.

Jakie warianty ruletki są dostępne w kasynach online

Ruletka Europejska

Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów ruletki w kasynach online. Konstrukcja koła ma 37 kieszeni z numerami od 0-36. Kilku graczy preferuje ten wariant, ponieważ ma on niższą przewagę kasyna na poziomie 2,7%. Innymi słowy, gra oferuje procent zwrotu w wysokości 97,3. Istnieją różne europejskie stoły do ruletki, każdy z różnymi minimalnymi i maksymalnymi limitami zakładów, który pozwala graczom znaleźć to, co odpowiada ich bankrollowi.

Amerykańska ruletka

Ruletka amerykańska jest tak samo popularna jak jej europejska odpowiednika i ma podobny układ stołów. Ten stół ma jednak 38 kieszeni, ponieważ zawiera podwójne zero, 00, w swoim układzie. Ma zwiększoną przewagę kasyna o 5,3% i procent zwrotu 94,7, co czyni ją mniej korzystną niż europejska ruletka.

Francuska ruletka

Ruletka Francuska jest podobna do Ruletki Europejskiej, z podobnymi opcjami obstawiania i wypłatami. Różnica polega na niewielkiej różnicy w układzie planszy i zasadzie „La Partage”. Zasada mówi, że gracz, który postawi zakład równych pieniędzy i uzyska zero w obrocie, otrzymuje połowę początkowej stawki. La Partage to dodatkowa zaleta francuskiej ruletki w porównaniu z amerykańskimi i europejskimi grami w ruletkę.

Inne odmiany ruletki

Mini Ruletka

Mini ruletka nie jest powszechna, ale powoli wspina się po drabinie wariantów ruletki. Jak sama nazwa wskazuje, jest to krótsza wersja gry z mniejszą liczbą liczb i mniejszą liczbą opcji obstawiania. Jednak rozgrywka w grze pozostaje taka sama.

Ruletka na wiele kół

W przeciwieństwie do mini ruletki, Multi-wheel od Playtech oferuje sześć różnych kółek dla graczy. Oczywiście istnieje możliwość dezaktywacji niektórych z tych kół, jeśli nie zamierzasz grać na nich wszystkimi jednocześnie.

Ciekawostką gry jest to, że pozwala graczom grać na wszystkich sześciu kołach jednym zakładem. Zwiększa to szanse na uzyskanie wyższych liczb. Istnieją inne wersje ruletki z wieloma kołami, takie jak odmiana Microgaming z ośmioma kołami.

Premier Ruletka Diament

Roulette Diamond nadal ma tę samą grafikę ruletki, ale używa więcej kolorów do obstawiania oprócz zwykłego czerwonego i czarnego. Pozwala graczom obstawiać różne kolory, takie jak zielony, żółty i niebieski. Gra ma kilka typów, które mogą zawierać lub wykluczać standardową amerykańską opcję podwójnego zera.

Pinball ruletka

Ruletka Pinball wnosi inną przyprawę do opcji ruletki. Chociaż układ pozostaje ten sam, automat do gry w pinball zastępuje koło ruletki. Kiedy gracze wybierają liczby, na które chcą postawić, uderzają w „spin” i patrzą, jak jednoręki bandyta strzela na polu wypełnionym zderzakami. Tutaj opcje zakładów pozostają takie same, z kilkoma rodzajami do wyboru.

Wniosek

Mimo że w branży hazardowej istnieje kilka innych wariantów ruletki, nadal cieszymy się z tych obecnych, które charakteryzują się świetną grafiką i imponującymi opcjami obstawiania.

7 interesujących faktów o ruletce, których nigdy nie znałeś
2021-12-01