Aktualności

July 14, 2021

Najczęściej grane odmiany ruletki online

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Dawno, dawno temu, jedyny sposób, aby grać w ruletkę wiązałoby się to z pójściem do kasyna z cegłami i zaprawą murarską. Zazwyczaj różnorodność i rodzaje gier oraz kwota, jaką gracz mógł postawić, były dość ograniczone.

Najczęściej grane odmiany ruletki online

Jednak ze względu na rozwój hazardu internetowego fani mogą cieszyć się ruletką online na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych, takich jak tablety i smartfony. Co więcej, istnieją opcje gry w bardziej innowacyjne warianty gry, które mają inne zasady ruletki, a nawet różne wypłaty ruletki.

Ruletka Europejska

Wiele kasyn online i kasyn stacjonarnych w całej Europie oferuje tę odmianę ruletki. W europejskiej ruletce jest tylko jedno zero, co oznacza, że przewaga kasyna jest dość niska i wynosi 2,7%. Tutaj zakłady można obstawiać na numery od 1 do 36, czarne lub czerwone, a nawet na kolumny.

Gracze w ruletkę online mogą również napotkać „tor wyścigowy” w odmianie europejskiej. Ta funkcja zawiera specjalne zakłady Call, w tym Orphelins i Voisins du Zero.

Amerykańska ruletka

Jak sama nazwa wskazuje, American Roulette jest popularna w całych Stanach Zjednoczonych, chociaż oferują ją również niektóre prestiżowe kasyna w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Londynie. Koło ruletki tego klasycznego wariantu Vegas ma dodatkowy slot, 00, co daje wyższą przewagę kasyna do 5,26%.

Ze względu na zwiększone szanse na ruletkę w tej odmianie, nie jest ona szczególnie odpowiednia dla początkujących. Jest to jednak popularna gra w ruletkę wśród high rollerów ze względu na potencjalnie ogromne wygrane.

Francuska ruletka

Posiadając tylko jeden slot 0, francuska ruletka jest podobna do europejskiej ruletki. Różnica polega na tym, że posiada tak zwane zakłady ubezpieczeniowe, En Prison i La Partage, dzięki którym gracze mogą odzyskać połowę swoich pieniędzy.

Zasady francuskiej ruletki mówią, że w przypadku zakładu La Partage gracze przegrywają tylko połowę swojego zakładu, jeśli kulka padnie na zero. Zakład En Prison pozwala graczom na odzyskanie zakładu, jeśli postawią na nieparzyste lub parzyste, a piłka trafi zero.

Ruletka z wieloma kulkami

Dzięki tej odmianie gra w ruletkę online staje się jeszcze bardziej ekscytująca. Multi-Ball Roulette pozwala graczom obstawiać na kole ruletki z maksymalnie trzema kulkami jednocześnie. Zamiast jednego numeru, gracze mogą obstawiać wiele numerów. Ich wygrane są następnie dzielone według liczby kulek, które są w grze.

Ruletka z wieloma kołami

Ta odmiana ruletki online pozwala graczom obstawiać do ośmiu kółek jednocześnie. Gracze stawiają swoje zakłady na jednej planszy. Jednak wynik będzie zależał od rozłożenia na dwa lub więcej kół.

Tak więc, jeśli gracz trafi ten sam numer na więcej niż jednym kole w tym samym czasie, wygrywa. Wielu graczy lubi tę odmianę, ponieważ znacznie zwiększa szanse na to, że ich liczba się pojawi.

Mini Ruletka

Istnieje wiele kasyn online oferujących tę odmianę, która ma tylko 13 slotów na kole ruletki: jedno zero, sześć czerwonych i sześć czarnych. Wypłaty w ruletce są również zmniejszone; Na przykład Straight Up ma wypłatę 1:1, a nie 35,1. Może to być mniejsza wersja zwykłej gry w ruletkę online, ale nadal oferuje mnóstwo zabawy.

undefined is not available in your country. Please try:
Odkryj najlepsze kasyna naziemne dla entuzjastów ruletki
2024-05-23

Odkryj najlepsze kasyna naziemne dla entuzjastów ruletki

Aktualności