Aktualności

October 20, 2021

Powszechne mity na temat gry w ruletkę: weryfikacja faktów

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Ruletka fascynuje graczy ze względu na wiele opcji obstawiania i różne szanse na wygraną. Jednak niektórzy gracze twierdzą, że przestrzeganie określonych wzorców obstawiania może przechylić szanse na ich korzyść. Prawdę mówiąc, nic nie jest gwarantowane, gdy ruletka koło zaczyna się kręcić. Na tej stronie postaramy się wyjaśnić powszechne nieporozumienia związane z wzorcami obstawiania w ruletce.

Powszechne mity na temat gry w ruletkę: weryfikacja faktów

Najbardziej znane strategie gry w ruletkę

Najczęściej używane wzorce obstawiania zapożyczają aspekty zakorzenione w matematyce i statystyce. Mają na celu zwiększenie prawdopodobieństwa wygranej. W rzeczywistości nie ma dowodów na to, że poleganie na wzorcach obstawiania może zwiększyć Twoje wygrane. Dlatego gracze, którzy polegają wyłącznie na wzorcach obstawiania, przez większość czasu są rozczarowani. Mimo to od wielu lat w użyciu jest sześć następujących strategii:

  • Martingale
  • Odwrócony Martingale
  • Fibonacciego
  • D'Alembert
  • James Bond
  • Labouchere

Mity, które według graczy zwiększają szanse na wygraną

Dodając do strategii w powyższej sekcji, niektórzy gracze wierzą w pewne mity na temat koła ruletki. Wierzenia, takie jak określone liczby, które mają więcej szczęścia niż inne, nie mają podstaw w matematyce ani statystyce. Niemniej jednak wielu graczy nadal wierzy w szczęśliwe liczby i inne mity, z których niektóre wymieniono poniżej:

Uważna obserwacja może pomóc przewidzieć następną kieszeń na wygraną

Niektórzy gracze uważają, że uważne monitorowanie prędkości koła podczas zatrzymania może pomóc im przewidzieć, gdzie piłka wyląduje. W końcu do koła ruletki mają zastosowanie prawa pędu, tarcia i względności. Chociaż brzmi to logicznie, żadne kasyno nie pozwala ludziom wejść z narzędziami, które pomogą im oszukiwać. W takim przypadku należałoby wykonać pomiary koła, aby dokonać dokładnych obliczeń.

Kasyna ustawiają koło ruletki

Szanse kasyn na sfałszowanie kół są minimalne. Wszystkie gry w renomowanych kasynach online są testowane pod kątem uczciwości. Gracze szybko ujawniają swoje podejrzenia o nieuczciwą grę ze strony nieuczciwych operatorów na forach internetowych. W rezultacie kasyna dokładają wszelkich starań, aby ich operacje były uczciwe. Możesz poznać godną zaufania witrynę, przeglądając informacje o licencji oraz w sekcji stopki. Dodatkowo szukaj pieczątek zatwierdzających przez instytucje audytowe, takie jak eCOGRA, BMM Testlabs, GLI, iTechLabs, TriSigma w sekcji stopki strony docelowej.

Niektóre kombinacje zakładów są lepsze niż inne

Fakt, że niektóre kombinacje zakładów są bardziej prawdopodobne, nie czyni ich lepszymi od innych. Operatorzy znają prawdopodobieństwo każdego wyniku i dlatego odpowiednio dostosowują przewagę kasyna.

Każda wersja ruletki jest taka sama

Każda odmiana oryginalnej gry w ruletkę ma inną przewagę kasyna. Na przykład wersja amerykańska ma dwie kieszenie zerowe, które podnoszą krawędź kasyna. W innych wersjach występują dwa koła lub dwie kulki. Dodane zmienne mogą być mylące dla niedoświadczonych graczy. Aby być po bezpiecznej stronie, zalecamy trzymanie się francuskiej lub europejskiej ruletki, które mają to, co najlepsze szanse dla graczy oprócz prostych zasad.

Wniosek

Mierzenie opłacalności dowolnego wzoru obstawiania w ruletce jest trudne. To dlatego, że doświadczenie jest inne dla każdej osoby. Ponadto długość testowania konkretnej strategii może być różna. Dlatego zalecamy naukę wielu technik, aby mieć plan awaryjny, gdy jeden wydaje się nie działać.

7 interesujących faktów o ruletce, których nigdy nie znałeś
2021-12-01