Jak grać Roulette

Ruletka to jedna z najpopularniejszych gier stołowych w kasynie. Pojawił się w XVII wieku, ale jego pochodzenie jest nadal niejasne. Uważa się, że wyewoluował z legendy Koła Szczęścia w średniowieczu.

Według tej legendy Bogini Szczęścia kręci kołem szczęścia przywiązanym do oczu, wybierając w ten sposób losowo los ludzi. Jednak z biegiem czasu koło ruletki przechodziło różne transformacje, aż doszło do nowoczesnej wersji.

Obecna wersja ruletki jest prawie identyczna, z niewielkimi różnicami w przypadku ruletki amerykańskiej, która w niektórych przypadkach ma dodatkowy symbol podwójnego zera.

Ruletka jest jedną z najpopularniejszych gier kasynowych online ze względu na swoją prostotę. Istnieją trzy warianty tej gry; Ruletka francuska, ruletka europejska i ruletka amerykańska. Podczas gdy francuska ruletka jest najstarszą, pozostałe dwa warianty są najbardziej popularne wśród entuzjastów kasyn.

Read more

Istnieją trzy popularne gry w ruletkę na całym świecie. Należą do nich ruletka amerykańska, francuska i europejska. Wspólną cechą wszystkich tych gier jest to, że opierają się na zwykłym szczęściu, a zatem liczy się tylko szansa gracza.

Read more

Rodzaj ruletki, w którą gracz się angażuje, będzie miał wpływ na jego szanse na wygranie rundy, w której gra. Zrozumienie rodzaju ruletki pozwoli graczowi prawidłowo obstawiać i wiedzieć, które kieszenie na stole przyniosą mu więcej. Gracz może zatem postawić na tę kieszeń, aby zmaksymalizować wygrane.

Read more

W ruletce krupier obraca stół do ruletki w jedną stronę, podczas gdy kulka kręci się w drugą stronę. Gracze stawiają zakłady na numer, na który wyląduje kulka, gdy stół do ruletki przestanie się obracać. Ta liczba jest zwycięzcą, gracz, który poprawnie obstawił, wygrywa rundę, a krupier rozpoczyna kolejną rundę.

Read more

Ruletka jest jedną z najbardziej atrakcyjnych gier stołowych i jest perłą wszystkich kasyn, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych. Gra jest tak popularna, że powstało kilka wersji, w zależności od kasyna lub kraju.

Read more
Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter
Przegląd ruletki

Przegląd ruletki

Nowe koło ruletki zawiera 37 symboli. Są one reprezentowane przez cyfrę 0, której przypisany jest kolor zielony, oraz przez cyfry od 1 do 36. Liczby te z kolei oznaczają jeden z dwóch kolorów: czerwony lub czarny.

Klasyczny stół do ruletki jest podzielony na 3 poziome rzędy i 12 pionowych kolumn, a do każdego pola należy numer od 1 do 36. Poza tym istnieje pole, do którego należy cyfra zero. Cała ta tabela z kolei ma przypisane różne pola pogrupowane w kategorie, w których gracz może postawić kwotę, którą chce postawić.

Przegląd ruletki
Rozkład tabeli

Rozkład tabeli

Oprócz głównej tabeli z liczbami, stół do ruletki zawiera pola odpowiadające różnym liczbom lub kolorom. Zatem 36 liczb jest podzielonych na 3 kategorie: pierwsze 12 liczb, 12 środkowych liczb i ostatnie 12 liczb.

Dodatkowo 2 pola są przypisane do koloru czerwonego i czarnego. Poza tym istnieje kategoria liczb nieparzystych lub parzystych, z których każda ma swoje własne pole w tabelach. Ponadto 36 liczb jest podzielonych na 2.

Pierwsza połowa przypada na numery od 1-18, a druga połowa na numery od 19-36. Wszystkie te kategorie są stworzone po to, aby gracz mógł szybciej wybrać zakład.

Rozkład tabeli
Różne rodzaje zakładów

Różne rodzaje zakładów

Ruletka oferuje szeroki wybór zakładów, dzięki czemu każdy gracz może wybrać rodzaj zakładu, który mu odpowiada. Oczywiście każdy rodzaj zakładu zapewnia różne wygrane.

Tak więc obstawianie ruletki można podzielić na ryzykowne zakłady i odpowiedzialne zakłady, które są mniej ryzykowne i mają większe szanse na wygraną. Dlatego gracze mają możliwość wyboru, w zależności od strategii gry, którą chcą zastosować, jaki rodzaj zakładów postawić. I nawet jeśli ruletka jest grą szczęścia, to strategia graczy gwarantuje sukces.

Różne rodzaje zakładów
Kategorie zakładów

Kategorie zakładów

Gra w ruletkę daje graczom wolną rękę w wyborze rodzaju zakładów do postawienia. Najpopularniejszymi zakładami są te postawione na numery nieparzyste lub parzyste, a także na czerwone lub czarne.

Tego typu zakłady dają graczom prawie równe szanse na wygraną. W takiej sytuacji gracz podwaja kwotę swojego zakładu. Istnieje również możliwość obstawiania jednego numeru lub kilku numerów. Jednak szanse na wygraną są znacznie mniejsze.

Możliwe jest również obstawianie numerów od 1-18, od 19-36 lub na dowolne liczby zawarte w 3 seriach po 12 numerów.

Kategorie zakładów
Gra w ruletkę: prostsza i bardziej dostępna niż kiedykolwiek

Gra w ruletkę: prostsza i bardziej dostępna niż kiedykolwiek

Ruletka jest grą fortuny dostępną dla każdego gracza, który chce rzucić wyzwanie swojemu szczęściu. Zasady są proste, a szanse wysokie.

Gra w ruletkę: prostsza i bardziej dostępna niż kiedykolwiek