Jak wygrać

August 4, 2021

Korzystanie z matematyki do gry w ruletkę

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Gra w ruletkę może być tak prosta, jak wybranie dowolnej liczby, która się komuś podoba i nadzieja, że kulka wyląduje na niej po tym, jak koło ruletki przestanie się obracać. Jednak stosowanie zasad matematycznych może zwiększyć szanse gracza na wygraną. Co więcej, matematyka stosowana w strategii gry w ruletkę nie musi być skomplikowana. Poza tym nauka nie zajmuje dużo czasu.

Korzystanie z matematyki do gry w ruletkę

Poprzez włączenie matematyki do nauki jak grać w ruletkę, gracze robią już znaczący krok, jeśli chodzi o poprawę w grze. W ten sposób zbliżają się do zrozumienia, jak wygrywać w ruletce.

Związek między matematyką ruletki a szansami

Szanse na ruletkę zależą od tego, ile spacji lub liczb znajduje się na kole ruletki i ile z tych liczb wygrywa zakład gracza. Te szanse są jednymi z kluczowych elementów gry w ruletkę, których gracze mogą się nauczyć.

Przykładem może być to, że gracz ma szansę na wygraną 1 na 37 lub 1 na 38, jeśli postawi na numer 23. W zależności od koła ruletki w grze, będzie ono mieć 37 lub 38 liczb lub spacji. Kiedy obstawiasz kolor czerwony, szanse wynoszą 18 do 37 lub 18 do 38. Szanse mogą wydawać się faworyzować trafienie czerwonego ponad 23; jednak czerwony płaci tylko 1 do 1. Z drugiej strony 23 ma wypłatę 35 do 1.

Przeliczanie kursów ruletki na zwrot i przewagę

Kiedy gracz zdobywa wiedzę o tym, jak szanse na ruletkę funkcji, łatwo zauważyć, że przewaga kasyna i zwrot są identyczne w przypadku zakładu postawionego na 23 i zakładu postawionego na czerwony.

Jedynym zakładem, który nie oferuje tej samej przewagi i zwrotu, jest zakład typu „koszyk” postawiony na numery od 00 do 3. Ta opcja zakładu ma niższy RTP i wyższą przewagę kasyna w porównaniu z innymi opcjami zakładów.

Co może się wydarzyć w ciągu 37 spinów na kole ruletki mającym 37 pól, jeśli gracz postawi na 20 $ na czerwony w każdym spinie? To całkowity zakład w wysokości 740 $. Jeśli gracz wygra 18 z 37 razy, otrzyma 40 $ za każdy zwycięski spin. Tak więc 18 wygranych na 37 dałoby w sumie 720 $.

Ruletka europejska kontra amerykańska

Grając w ruletkę online lub w kasynach stacjonarnych, gracze najczęściej spotykają się z najczęstszymi odmianami: europejską i amerykańską. Europejskie gry w ruletkę zwykle mają 37 liczb lub spacji, podczas gdy ruletka amerykańska ma 38.

Jedną z ważnych wskazówek dotyczących ruletki, o której należy pamiętać, jest to, że granie w ruletkę na stołach z 37 numerami lub spacjami daje większą szansę na długoterminową wygraną. Dlatego wielu doświadczonych graczy często wybiera europejską ruletkę.

Wykorzystywanie zasady en Prison

En więzienie jest nazywane jedną z najważniejszych zasad gry w ruletkę, o której należy pamiętać i nie bez powodu. Może znacznie poprawić szanse na ruletkę i umożliwić graczom uzyskanie optymalnych zysków. Reguła en prison jest dostępna we francuskiej ruletce i innych typach stołów do ruletki.

Tak działa reguła. Kiedy gracz przegrywa zakład na czerwony lub jakikolwiek inny zakład o wartości 1 do 1, przegrane pieniądze trafiają do więzienia aż do następnego zakładu. Jeśli gracz wygra kolejny zakład, oprócz wygranej w bieżącym zakładzie otrzyma z powrotem uwięzione pieniądze. Przegranie dwóch zakładów z rzędu to jedyny sposób na przegranie zakładu o równych pieniądzach.

undefined is not available in your country. Please try:
Recenzja Ultimate Power Up Roulette: funkcje, rozgrywka i werdykt
2024-06-04

Recenzja Ultimate Power Up Roulette: funkcje, rozgrywka i werdykt

Aktualności