Oficjalne zasady Roulette

W ruletce krupier obraca stół do ruletki w jedną stronę, podczas gdy kulka kręci się w drugą stronę. Gracze stawiają zakłady na numer, na który wyląduje kulka, gdy stół do ruletki przestanie się obracać. Ta liczba jest zwycięzcą, gracz, który poprawnie obstawił, wygrywa rundę, a krupier rozpoczyna kolejną rundę.

Wszystkie stoły do ruletki będą miały dwie sekcje. Pierwsza sekcja zawiera liczby. W tej sekcji gracze stawiają swoje zakłady. Druga sekcja będzie miała wirujące numery. Liczby będą przebiegać od zera (0) lub podwójnego zera (00) do 36. Zera są zielone, a pozostałe cyfry zmieniają się między czarnymi i czerwonymi.

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter
Rodzaje zakładów w ruletce

Rodzaje zakładów w ruletce

Na większości stołów do ruletki gracze będą mieli możliwość postawienia dwóch głównych rodzajów zakładów, zakładów wewnętrznych i zakładów zewnętrznych. Zakłady wewnętrzne obejmują zakłady na liczbę lub grupę liczb, na których gracz chciałby, aby piłka wylądowała. Ten rodzaj obstawiania może być prosty, na przykład piłka wyląduje w kieszeni numer 3 lub 20.

Zakłady zewnętrzne licytują cokolwiek innego niż liczby. Tutaj gracz może postawić, że kulka wyląduje w nieparzystej lub parzystej kieszeni. Dodatkowo gracz może postawić na kulkę, która wyląduje w kieszeni czerwonej lub czarnej, a nawet zielonej.

Rodzaje zakładów w ruletce
Obstawianie zakładów w ruletce

Obstawianie zakładów w ruletce

Wszyscy gracze uczestniczący w grze w ruletkę muszą postawić zakłady przed rozpoczęciem gry. Krupier zezwoli na otwartą sesję, w której gracze będą umieszczać swoje żetony na wybranych przez siebie wyborach.

Gdy każdy gracz postawi zakład i potwierdzi, że jest poprawny, krupier najpierw obraca stół, a następnie upuszcza piłkę w przeciwnym kierunku.

Gdy gracz postawi zakład, a krupier obróci stół, gra rozpoczyna się. To zdanie oznacza, że gracz nie może wycofać swojego zakładu i będzie musiał poczekać na zakończenie rundy. Gracz może opuścić grę przed następną rundą.

Obstawianie zakładów w ruletce
Ustalenie zwycięzcy w ruletce

Ustalenie zwycięzcy w ruletce

Zasady określania zwycięzcy w grze w ruletkę są bardzo proste. Gracz, który wygrywa rundę, to ten, który postawił zakład na zwycięski numer lub jakikolwiek inny czynnik wpływający.

Kiedy stół przestaje się kręcić, krupier sprawdza zakład każdej osoby pod kątem wyniku, aw przypadku, gdy jest zwycięzca (lub zwycięzcy), on lub ona ogłasza zwycięzcę.

Następnie krupier przyjmuje zakłady powitalne na następną rundę. Jeśli żaden zwycięzca nie jest dostępny, oznacza to, że wszyscy gracze w tej rundzie przegrali ten zakład. Krupier rozpoczyna kolejną rundę i bierze za nią zakłady.

Ustalenie zwycięzcy w ruletce
Zachowanie gracza podczas gry w ruletkę

Zachowanie gracza podczas gry w ruletkę

W grze w ruletkę niektóre zasady określają zachowanie graczy w trakcie gry. Zasada numer jeden mówi, że gracz nie może anulować zakładu, gdy stół zacznie się obracać. Gracz musi poczekać i zobaczyć wynik gry.

Dodatkowo tylko krupier może dokonać wypłaty podczas gry w ruletkę. Podobnie krupier jest jedynym, który może dotknąć żetonów graczy, którzy przegrali. Wreszcie, w grze w ruletkę żaden gracz nie może dotknąć znacznika zwycięskiego numeru; gra toczy się dalej.

Zachowanie gracza podczas gry w ruletkę